Laboratorium Badania Wody i Ścieków

 ak1a1o1j1d1k1c1

30.05.2021 r.

Informujemy, że w związku ze świętem przypadającym w czwartek, 3 czerwca br, w dniach 31 maja - 2 czerwca Laboratorium będzie miało ograniczone możliwości wykonywania badań dla Klientów. Badania mikrobiologiczne w tych dniach będą mogły być wykonywane tylko w niepełnym (najczęściej niewystarczającym) zakresie.

Prosimy o kontakt telefoniczny lub o dostarczanie probek do badań od poniedziałku, 7 czerwca br.

W czwartek, 3 czerwca Laboratorium będzie nieczynne.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

22.05.2020 r. - AKTUALIZACJA kwiecień 2021

Szanowni Państwo! 

W związku z tym, że stan epidemii ciągle utrzymuje się w naszym kraju, pracujemy z zachowaniem procedur bezpieczeństwa.

Uprzejmie prosimy, aby podczas bezpośredniego kontaktu z naszymi próbkobiorcami zachowywac bezpieczny dystans, ograniczyć liczbę osób towarzyszących próbkobiorcom do 1 osoby, a także mieć założoną maseczkę na twarz. Proszę nas też poinformować, jeśli obiekt jest objęty kwarantanną lub osoba wyznaczona do kontaktu z naszym personelem ma objawy przeziębienia lub grypopodobne. Dla Państwa bezpieczeństwa nasz personel również przestrzega tych zasad.

Bardzo prosimy o dołożenie starań, aby umożliwić naszym próbkobiorcom sprawne pobranie próbki /próbek w Państwa obiektach. Zależy nam na tym, aby zrealizować wszystkie przyjęte zlecenia i wywiązać się ze zobowiązań wobec Państwa, a to wymaga od nas utrzymania reżimu czasowego. Dlatego prosimy o punktualne przybywanie na miejsce, wcześniejsze przygotowanie punktu czerpalnego, dysponowanie kluczami do obiektów i pomieszczeń itd.... Przypominamy, że Zlecający badanie jest odpowiedzialny za odpowiednie przygotowanie punktu czerpalnego, a niedopełnienie tych czynności może skutkowac odstąpieniem od pobrania próbki lub naliczeniem dodatkowych opłat (szczegóły w załączonych na stronie plikach, w części "oferta badań").

Staramy się dokonywac jak najwięcej uzgodnień ddrogą telefoniczną lub za pośrednictwem maila aby do minimum ograniczyć wspólny, bezpośredni kontakt.

Dla próbek powierzonych, dostarczanych przez Państwa do laboratorium, utrzymujemy nadal nasz "samoobsługowy" punkt przyjęcia próbek w przedsionku budynku przy ul. Czystej 14. Proszę - jak dotychczas - informować nas telefonicznie o przywiezieniu próbek do badań i postępować, jak na informacji tam zamieszczonej. Wszystkich uzgodnień z Państwem będziemy dokonywać telefonicznie. Prosimy pamiętać, aby nie zostawiac na stoliku w przedsionku nie oznakowanych próbek.

Zapraszamy do współpracy,

Zespół Laboratorium

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 28.03.2021 r. - ARCHIWUM

W związku z wejściem w życie kolejnych obostrzeń na terenie naszego kraju, uprzejmie informujemy, że w okresie od 29.03 do 09.04.br Laboratorium Badania Wody i Ścieków Tarnowskich Wodociągów Sp. z o. o. nie będzie pobierało próbek wody do spożycia u swoich Klientów w ramach realizowanych odpłatnych zleceń badania wody (wyjątek stanowią prace inwestycyjne - nowe odcinki sieci wodociągowej lub nowe obiekty w trakcie procedury odbiorowej - wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu).

Okres ten może zostać wydłużony - w zależności od sytuacji epidemicznej w kraju.

Wychodząc Państwu naprzeciw, poczyniliśmy uzgodnienia z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tarnowie, uwzględniające obecną sytuację w Polsce. Z uzgodnień tych wynika, że okresowe sprawdzenie jakości wody do spożycia w wewnętrznej instalacji budynku, w którym prowadzicie Państwo swoją działalność usługową, handlową czy produkcyjną, wymagane przez Sanepid, może zostać przełożone i wykonane w okresie późniejszym, niż wynika to z daty ostatnich badań.

Jednocześnie informujemy, że w tygodniu przedświątecznym (29.03 - 02.04.br) - z uwagi na absencję chorobową części personelu - nie będziemy mogli kompleksowo zrealizować zleceń badania wody na próbkach przywożonych przez Klientów do Laboratorium. Jedynie próbki dostarczone w poniedziałek i wtorek będą mogły byc poddane wyłącznie badaniom mikrobiologcznym.

Za utrudnienia przepraszamy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15.11.2020 - ARCHIWUM

UWAGA - z powodu sytuacji epidemicznej, w najbliższych dniach, tj. 16 i 17 listopada br Laboratorium nie będzie przyjmowało próbek wody do badań od klientów indywidualnych. Prosimy o śledzenie komunikatów. Mamy nadzieję wznowić badania od dnia 23 listopada. Za utrudnienia przepraszamy!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6.11.2020 r. - ARCHIWUM

Informujemy, że w związku ze świętem 11 listopada przypadającym w środę, w nadchodzącym tygodniu (9-13.11.br) Laboratorium nie będzie w stanie realizować badań dla klientów w pełnym zakresie. Z przyczyn obiektywnych niemożliwe będzie wykonanie kompletu badań bakteriologicznych, który dawałby rzetelną informację na temat mikrobiologicznej jakości wody do spożycia. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny w celu uzgodnienia szczegółów.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

26.05.2020 r. - AKTUALIZACJA listopad 2020

W związku z dużą liczbą badań wody zlecanych do naszego laboratorium, a także ograniczonym składem osobowym zespołu w obecnej sytuacji epidemicznej w kraju, uprzejmie prosimy Osoby przywożące próbki do badań na ul. Czystą o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu uzgodnienia terminu dostarczenia próbki do badań. Nie gwarantujemy, że dla osób nie umówionych badania zostaną zrealizowane.

Prosimy, aby Osoby umówione dostarczały próbki do badań możliwie jak najwczesniej, ale nie później niż o godz. 12.00. Przypominamy, że próbki do badan mikrobiologicznych przyjmujemy tylko w poniedziałki i wtorki, a do badań chemicznych - od poniedziałku do piątku.

Nadal prosimy o nie wchodzenie na teren laboratorium i postępowanie zgodnie z komunikatem poniżej.

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMUNIKAT - ARCHIWALNY

 W związku z zagrożeniem epidemicznym w kraju, od dnia 16.03.2020 r. do odwołania Laboratorium Badania Wody i Ścieków Tarnowskich Wodociągów Sp. z o. o. wprowadza ograniczenia w bezpośrednich kontaktach z Klientami oraz w przyjmowaniu do badań próbek wody i ścieków:

1. Laboratorium nie będzie pobierało próbek u Klientów (poza określonymi wyjątkami - prosimy o kontakt),

2. Badania na próbkach powierzonych będą realizowane tylko po wcześniejszym uzgodnieniu. Ze względu na ograniczoną liczbę pracowników Laboratorium nie gwarantujemy, że nie umówione badania zostaną wykonane. Dlatego prosimy o rozważenie, czy Państwa zlecenie może być zrealizowanane w późniejszym terminie. Dostarczone do Laboratorium próbki należy zostawiać w przedsionku budynku, w "samoobsługowym" punkcie przyjęcia próbek. Prosimy postępowac zgodnie z instrukcją dostępną na miejscu.  

3. Uzgadnianie warunków badań i konsultacje w sprawie uzyskanych wyników – wyłącznie drogą telefoniczną lub przez e-mail,

4. Odbieranie sprawozdań z badań – wyłącznie drogą korespondencyjną lub przez e-mail.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez e-mail - wyjaśnimy wszelkie szczegóły współpracy w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Jesteśmy do Państwa dyspozycji  - jak zawsze - od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. 

       telefon: 14 62 35 414   e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O odwołaniu powyższych ograniczeń niezwłocznie Państwa poinformujemy.